На самому початку роботи над проектом необхідно дві складові: особиста рішучість і створення бізнес-плану, за допомогою якого можливо розрахувати рівень передбачуваних витрат та прибутку, передбачає обов’язковий розрахунок ризиків і додаткових доходів.
Необхідно чітко розмежовувати два різновиди бізнес-планів: простий бізнес-план стартапу – його призначення поширюється лише для вирішення особистих потреб. Складний план складають із розрахунку передбачених інвестицій і банківських позик.
Що стосується простого бізнес-плану, то він містить наступні складові: цілі, шляхи досягнення, аналіз середи і аналіз беззбитковості, чи необхідно залучати інвестиції, можливо лише скористатися власним ресурсом.
Бізнес-план стартапу повинен містити данні, яких буде достатньо, щоб він мав відгук у партнерів, спонсорів. Починаючи планування, необхідно орієнтуватися на деяких важливих моментах: у разі будь-якого виникнення інтересу ззовні до особливостей стартапу завжди повинна бути можливість надати додаткову інформацію. Необхідно сконцентруватися на опису досягнення конкурентних переваг і основних стратегій, цільовому ринку. Проаналізувати, чому споживачів приваблюють інші ресурси.
Модель бізнес-плану полягає в розрахунку постійних витрат (приміщення, реклама, зв’язок тощо), змінних витрат (витрати на сировину, матеріали, комплектуючи т.і.), витрат на персонал.
Однак, навіть, якщо у вас є тільки одна ідея, будьте цілеспрямованими і приймайте участь у Конкурсі інноваційних проектів «Фабрика стартап проектів МНАУ»!
Зразок презентації стартапу
Контактна особа: Сергій Кушнірук
Місце роботи: Магістрант спеціальності “машинобудування та енергетики», ТНТУ.
Номінація: Інноваційний технічний проект
Короткий опис проекту (ідеї):
Метою проекту є розробка енергозберігаючого амортизатору. Основна ідея проекту полягає у використанні енергії, яка виробляється в результаті автомобіля, що рухається по нерівній дорозі.
Переваги проекту: Це інноваційний пристрій дасть можливість економити паливо.
Ринок та споживачі: Диверсифіковані
Команда: Потребує формування команди